Opublikowano: środa, 02, maj 2012

Maraton maturalny rozpoczęty!

Abiturienci rozpoczęli gorący okres egzaminów maturalnych. 4 maja o godz. 9 rozpoczęła się matura z języka polskiego na poziomie podstawowym. Oprócz zadań zamkniętych maturzyści musieli napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów. Uczniowie mieli do wyboru pracę na temat trzeciej części "Dziadów" Adama Mickiewicza albo porównanie bohaterek "Lalki" Bolesława Prusa i "Ludzi bezdomnych" Stefana Żeromskiego.

W najbliższym czasie maturzystów czekają kolejne egzaminy pisemne z przedmiotów obowiązkowych. 8 maja o godz. 9 rozpocznie się matura z matematyki na poziomie podstawowym, natomiast 10 maja również o godz. 9 odbędzie się egzamin z języka obcego nowożytnego.
Jednak, aby otrzymać świadectwo dojrzałości maturzyści muszą się zmierzyć jeszcze z dwoma egzaminami ustnymi w części obowiązkowej: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Już po raz dziesiąty matura odbyła się także w Technikum Uzupełaniającym dla Dorosłych w Lubawie. Część abiturientów wybiera tylko egzaminy obowiązkowe. Większośc jednak decyduję się na przedmioty dodatkowe i jak się okazuje nie zawsze zgodne z kierunkiem nauki. „Pomimo, że nauka w Technikum Uzupełniającym prowadzona jest na takich kierunkach jak technik technologii drewna, technik handlowiec czy technik mechanik nie zabrakło maturzystów, którzy ze względu na wybrany kierunek studiów, wybrali na maturze przedmioty dodatkowe takie jak biologia czy geografia” – mówi dyrektor Technikum Uzupełniającego dla Dorosłych w Lubawie Wojciech Karczewski.
Dla prawie wszystkich uczniów przystępujących do matury w Technikum Uzupełniającym dla Dorosłych w Lubawie zdana matura nie oznacza końca egzaminów. Już w czerwcu rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, po których uzyskuje się tytuł technika.
Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór!